1

Mierniki

MIERNIK UT60E MIERNIK UT60E
Producent: UNI-T
Cena: 199,50 zł
szt.
zobacz więcej

Mierniki uniwersalne to praktyczne urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym domu a zwłaszcza tam gdzie zamieszkują domowi majsterkowicze. Pomagają w przeprowadzeniu pomiarów napięcia stałego, prądu stałego, rezystancji czy ciągłości obwodu. Niektóre modele mierników posiadają bardziej zaawansowane technologicznie funkcje, które pozwalają na bardziej skomplikowane pomiary. Przy wyborze miernika należy zwrócić uwagę na dokładność urządzenia, która powinna być sprecyzowana przez producenta.

Jedną z najbardziej solidnych marek na rynku mierników jest UNI-T to profesjonalna firma specjalizująca sie w produkcji tego asortymentu. W naszej ofercie znajdziecie najbardziej popularne modele UNI-T, które charakteryzują sie niezawodnością oraz precyzją wykonywanch pomiarów

 

Multimetr, znany również jako woltomierz (VOM), jest narzędziem służącym do pomiaru wielu właściwości elektrycznych obwodu lub komponentu. Zwykle ma kilka funkcji, w tym pomiar napięcia, prądu i rezystancji. Niektóre bardziej zaawansowane multimetry mogą również mierzyć pojemność, częstotliwość, temperaturę i inne właściwości. Multimetry składają się z wyświetlacza, pokrętła lub przycisków do wyboru mierzonej funkcji oraz dwóch sond, które służą do nawiązania kontaktu z testowanym obwodem lub elementem. Sondy są zwykle wykonane z metalu i mają ostre końcówki ułatwiające podłączenie. Aby zmierzyć napięcie lub rezystancję, sondy są podłączone do obwodu lub elementu, a multimetr wyświetla pomiar w odpowiednich jednostkach. Aby zmierzyć prąd, multimetr jest włączany do obwodu szeregowo z mierzonym elementem. Multimetry są używane w szerokim zakresie zastosowań, w tym w elektronice, naprawach samochodowych i konserwacji elektrycznej. Są wszechstronnymi i niezbędnymi narzędziami dla każdego, kto pracuje z obwodami elektrycznymi lub komponentami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl